Share |
 0535 677 52 49 (Münür Hoca)   gercekbal@gmail.com   İletişim Formu
 Bal    Polen    Propolis    Karakovan  
Polen hakkında herşey, www.gercekpolen.com


Değerli Ziyaretçilerimiz,  
Kendi çapımızda ürettiğimiz ve her ne nedenle olursa olsun en ufak katkı içermeden ürettiğimiz ballarımızı sipariş vererek temin edebilir ve gerçek bal tatmış olma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde Koyulhisar

Niksar Ziyaretgâhları:

Danişmendoğlu Niksar Fatihi Melik Gazi Hasretleri: Kale kapısı yanında gömülüdür. Yüce kabrinde mehabet vardır. Hâlâ ziyaretgâhtır. Tanrı’nın rahmeti üzerine olsun.

(daha fazla…)

Yukarıkale

Yukarıkale Köyü elde edilen tarihi kaynaklara göre Danişmentliler’in elinde bulunduğu daha sonra Anadolu Selçuklu Devleti yönetimine girdiği görülmektedir. 1243 yılında yapılan Kösedağ savaşında Selçuklular Moğollara yenilince Yukarıkale Köyü de Moğol yönetimine geçmiştir.

(daha fazla…)

Koyulhisar Tanıtım

COĞRAFİ YAPI

     Koyulhisar ilçesi İç Anadolu bölgesinin kuzeydoğusunda, batıdan doğuya doğru uzanan Kelkit Vadi’si üzerinde Iğdır Dağı eteklerinde kurulu Sivas İline bağlı bir ilçedir. Doğusunda Suşehri, batısında Reşadiye, güneyinde Zara-Doğanşar, kuzeyinde Mesudiye, kuzeydoğusunda Şebinkarahisar ilçeleri bulunmaktadır. İlçe merkezi Sivas iline 180 km. uzaklıkta, ortalama yükseltisi 850 m. olup yüzölçümü 946 km2’dir. 2000 yılı nüfus

  (daha fazla…)

Bunları biliyor musunuz?

1 kilo bal yapabilmek için 40 bin adet arının 6 milyon adet çiçeği dolaşması gerekir.

Yarım kilo bal yapabilmek için , bir kovan arının toplam 90 bin km kadar uçması gerekir.

Her bir işçi arı hayatı boyunca sadece 1/12 çay kaşığı bal yapabilir.

(daha fazla…)

Koyulhisar Tarihçe

İlçemizin ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu kesin olarak bilinmemektedir. M.Ö. 2000 yılları ile M.Ö. 1000 yılları arasında Anadolu’da yaşayan Etilerin sınırları, batıda Ege Denizinden doğuda Erzurum’a uzanmaktaydı. Koyulhisar o zamanlar Eti İmparatorluğu sınırları içerisinde yer alıyordu.

(daha fazla…)