Share |
 0535 677 52 49 (Münür Hoca)   gercekbal@gmail.com   İletişim Formu
 Bal    Polen    Propolis    Karakovan  
Polen hakkında herşey, www.gercekpolen.com


Değerli Ziyaretçilerimiz,  
Kendi çapımızda ürettiğimiz ve her ne nedenle olursa olsun en ufak katkı içermeden ürettiğimiz ballarımızı sipariş vererek temin edebilir ve gerçek bal tatmış olma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Balın Kimyasal Bileşimi

Balda bulunan maddeler

İnvert şeker

Fruktoz (meyve şekeri)

Dekstroz(üzüm şekeri)

Sakkaroz(çay şekeri)

(daha fazla…)

Bal Hangi Maddelerden Oluşur ?

Balın ilk akla gelen özelliği tatlı olmasıdır. Bunun sebebi balın içindeki üç şekerdir. Üzüm şekeri (% 34), sakroz (%2) ve levuloz (meyve şekeri % 40) bundan başka balın % 17 ‘si su geri kalan % 7′lik bölümü ise demir, sodyum, sülfür, magnezyum, fosfor, polen, manganez, alüminyum, gümüş, albumin, dekstril, nitrojen, protein ve asitlerden oluşur. Balın kalitesini ise bu % 7′lik karışım belirler.

  (daha fazla…)

Balın İçeriği

Vitaminler, mineraller, aminoasitler ve enzimler… İnsan hayatı için vazgeçilmez önemi olan bu unsurların hepsini balda bulabilirsiniz. 

İşte doğal ilaç deposu bal ve balın faydaları ;

(daha fazla…)

Kelkit Irmağı

Kelkit ırmağı ; Yeşilırmağın kollarından biri olup uzunluğu 320 km.dir. Kaynaklarını Gümüşhane’nin Çimen dağlarından alır.

 

(daha fazla…)

Saf bal açık yaralara merhem oluyor…

Saf balın açık yaraları iyileştirdiği belirtildi. Opr. Dr. Yıldırım Tuncer, içinde şeker olmayan hakiki balın açık yaraları hızlı bir şekilde iyileştirdiğini söyledi.  (daha fazla…)