Share |
 0535 677 52 49 (Münür Hoca)   gercekbal@gmail.com   İletişim Formu
 Bal    Polen    Propolis    Karakovan  
Polen hakkında herşey, www.gercekpolen.comDeğerli Ziyaretçilerimiz,
2016 sezonu balımız tamamen tükenmiştir. İlginize teşekkür ederiz. 2017 Eylül dönemi için ön sipariş verebilirsiniz.
 
Ülkemizde çok az kişiye nasip olan, hiç bir şekilde katkı verilmeden üretilen ve standartların çok üzerindeki balımızı tercih etmiş olan tüm müşterilerimize teşekkür ediyoruz.
Saygılarımızla.


Saf bal açık yaralara merhem oluyor…

Saf balın açık yaraları iyileştirdiği belirtildi. Opr. Dr. Yıldırım Tuncer, içinde şeker olmayan hakiki balın açık yaraları hızlı bir şekilde iyileştirdiğini söyledi. Balın içinde bulunan maddelerden dolayı mikrop öldürme özelliği olduğunu ifade eden Tuncer, ameliyat sonrası hastaların yaralarına, yara iyileştirici merhem yerine bal sürdüğünü ifade etti. 

Avusturalya’da balın tıbbi ilaç olarak da kullanıldığını kaydeden Tuncer, “Mikrop öldürme özelliği kanıtlanan bal, yara üzerinde oluşan sıvıyı emerek yara ortamından uzaklaştırır. Böylece yaralı bölge hızlı bir şekilde iyileşme sürecine girer.” dedi. 
Şifa kaynağı balın, bakteri (mikrop) öldürme özelliği olduğu Avusturalya’da yapılan deneyler sonucu ispatlandığı bildirildi. Bunun üzerine bilim adamları, özel olarak yetiştirilen arılardan elde edilen balı, tüplere koyarak tıbbi ilaç haline getirdi. 
Yüzde 80′i arı balı, yüzde 20′si bal mumu olan bu ilacı hastalarına uyguladığını belirten Opr. Dr. Yıldırım Tuncer, ameliyat sonrası oluşan yaralarda pozitif sonuçlar aldığını kaydetti. Yapılan deneylerde balın 250 çeşit mikrobu öldürdüğünün bilimsel olarak tespit edildiğini anlatan Tuncer, bunun modern tıpta kullanılan çok etkili antibiyotikli kremlere eşdeğer olduğunu söyledi. 
Yara yüzeyini savaş alanına benzeten Tuncer, “Mikroplar ile insan vücudundaki savunma hücreleri arasında geçen mücadelenin ardından yara yüzeyi adeta savaş alanına döner. Bunun sonucu olarak yarada exsuda (öldürülmüş mikrop, zehirli maddeler, vücudun savunma hücreleri, kan ve pıhtıdan oluşan zararlı yara sıvısı) meydana gelir. Bu sıvının temizlenmesi iyileşme hızını arttıracağından bal burada devreye girer. Savunma hücreleri tarafından etkisiz hale getirilemeyen mikropları da öldürme özelliği bulunan bal, yara sıvısını emerek iyileşme sürecini hızlandırır.” şeklinde konuştu. 

Tuncer, şeker karışımı olmaması şartıyla hakiki bütün balların aynı etkiyi gösterdiğini de sözlerine ekledi. 

 

Etiketler: Balın Faydaları

Yorum Yapabilirsiniz.