Share |
 0535 677 52 49 (Münür Hoca)   gercekbal@gmail.com   İletişim Formu
 Bal    Polen    Propolis    Karakovan  
Polen hakkında herşey, www.gercekpolen.comDeğerli Ziyaretçilerimiz,
2016 sezonu balımız tamamen tükenmiştir. İlginize teşekkür ederiz. 2017 Eylül dönemi için ön sipariş verebilirsiniz.
 
Ülkemizde çok az kişiye nasip olan, hiç bir şekilde katkı verilmeden üretilen ve standartların çok üzerindeki balımızı tercih etmiş olan tüm müşterilerimize teşekkür ediyoruz.
Saygılarımızla.


Balın Yararları

Bal: sindirim gerektirmeyen bir gıdadır , kolayca kana geçer. Bundan dolayı da zayıf ve iştahsız kimselerin enerji ihtiyaçlarını karşılamada etkili bir besindir.
Gündelik olarak tükettiğimiz rafine edilmiş beyaz şekerde, vitamin, mineral ve protein bulunmaz. Aslında şeker ihtiyacını sebzeler , meyveler ve bal gibi yiyeceklerle karşılayabiliriz. Böylece hem vücudumuzun şeker gereksinimini karşılar hem de diğer yararlı besin maddelerini almış oluruz.

 

Rafine beyaz şeker hem iştah keserek vitamin ve mineralli diğer gıdaları almamızı engellemenin yanında dişlere de büyük zararı vardır. Dişlere bulaşan rafine şekerle beslenen asidofilus isimli bakteri, sakkarozu laktik aside çevirerek, diş çürümesine yol açmaktadır. Eğer hem tatlı yemek hem de sağlıklı beslenmek istiyorsanız organik bal tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

İnsan vücudu bir makina gibi çalışır. Ve bir makina nasıl ki çalışması için enerjiye ihtiyacı varsa , vücudumuzun da sürekli enerjiye ihtiyacı vardır. İnsan uyurken bile , hemen hemen tüm organları çalışmaya devam eder. Kalp çalışır , mide ve bağırsaklar sindirim faliyetlerine devam ederler. Karaciğer, böbrekler ve diğer organlar da faaliyetlerini sürdürmektedirler. Bir insan uyandığı , kalkıp dolaştığı , çalıştığı , koştu­ğu zaman , hareket halindeki bir araç gibi daha fazla yakıt harcar. İnsan vücudu için en ideal enerji kaynaklarından biri de baldır.Balın zararlı bakterileri öldürücü tesire sahip ol­duğu bilim adamlarınca tespit edilmiştir. Arı sütü, penisilin tesirine benzer tesir göste­rir. Bal doğal bir asittir, bu durumuyla birçok bakteri için zararlıdır. Bal ; tifo, dizanteri gibi onlarca farklı türde hastalık mikrobunu yokettiği bilimesel bir gerçektir.

Bal, kalsiyum ve fosforca da zengin­dir. Kalsiyum ve fosforun önemi , kuvvetli ve enerjik olmak isteyenlerce  iyi kavranmalıdır. Bu maddeler , kemik ve dişlerde dayanıklılığı sağlamaktadırlar. Büyüme çağında alınan kalsi­yum ve fosfor yeterli değilse, kemik ve diş­ler sağlam olmayıp, ince, dayanıksız ve gözenekli olurlar. Alınmaması, çocukların gelişmesi ve boy uzamasını da kötü yön­de etkiler.

 

Çok küçük parçacıklar şeklindeki kalsiyum, sinirde uyarıların iletilmesine ya­rar. Yeterli miktarda kalsiyum, sinir siste­minin dengeli çalışmasını, sakin olmasını sağlar. Oysa kalsiyum eksikliğinde sinirler gergin ve aşırı hassastır. Az kalsiyum alan yetişkinler, sık sık sinirlenir, kaslarını ge­rer ve çabucak yorulurlar. Kalsiyum ek­sikliği rahat uyumayı güçleştirir. Aynı zamanda, kaslarda kramplara sebep olur.  Ayrıca kanın kolayca pıhtılaşması için kalsiyum gereklidir. Bir ameliyat , kaza , diş çekilmesi sırasında oluşabilecek kanamaların iyileşmesinde kanın kolay pıhtılaşabilmesi önem kazanmaktadır.

Görüldüğü gibi bal içeriği ile doğal bir şifa kaynağıdır. Tabiatın bize bahşettiği çok özel bir ilaçtır. Bu nedenle ihmal edilmemesi gereken bir gıdadır. Tabii ki web sitemizde de sık sık belirttiğimiz gibi her bal sadece bal değildir ve içerisine ticari amaçlarla katkı maddeleri katılmaktadır.

 

Bu nedenle de sağlıklı bir yaşam için bal tüketimine ne kadar önem veriyorsanız , aynı ölçüde saf ve doğal bal temin etme konusunda da hassas olmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde tüketmiş olduğunuz bal , pahalı bir reçel ya da marmelat çeşidinden öteye gitmeyecektir.

Etiketler: Balın Faydaları

Yorum Yapabilirsiniz.