Share |
 0535 677 52 49 (Münür Hoca)   gercekbal@gmail.com   İletişim Formu
 Bal    Polen    Propolis    Karakovan  
Polen hakkında herşey, www.gercekpolen.com


Değerli Ziyaretçilerimiz,  
Kendi çapımızda ürettiğimiz ve her ne nedenle olursa olsun en ufak katkı içermeden ürettiğimiz ballarımızı sipariş vererek temin edebilir ve gerçek bal tatmış olma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Karakovan balı

Karakovan bal , arı kovanı içinde arının peteğinden balına kadar herşeyini kendisinin yaptığı , hiçbir şekilde dışardan katılmış , eklenmiş herhangi bir katkının olmadığı elde edilebilecek en saf bal çeşididir. (daha fazla…)

% 100 Katkısız ve Doğal Bal

Bizler 1969 yılından beri arıcılık yapmaktayız. 1994 yılından bu yana Ardahan’dan getirtmiş olduğumuz ünlü Kafkas Arıları ile ıslah çalışmalarında bulunuyoruz. Toplamda 80-100 kovanlık kapasitemiz ile üretim yapmaktayız. (daha fazla…)

Sivas Türküleri

Aşağıda , Sivas yöresine ait 10 adet özel seçilmiş türkü bulunmaktadır. Dinlemek isterseniz lütfen play tuşuna basınız. Türkü değiştirmek isterseniz mavi oklara basmalısınız. 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Katkısız Bal Olur mu?

Bu soruya peşinen vereceğimiz cevap evet kesinlikle olur.

 

Arıcılar , hem arılarının daha kuvvetli olması ,  hem de daha çok bal üretimi yapabilmek için , arılarına besin takviyesi olarak şeker veya şekerli katkı maddeleri vermektedirler.   (daha fazla…)

Bal nasıl saklanır ?

Değerli ziyaretçilerimiz, bal eğer gerçek anlamda saf ve kaliteli bir bal ise doğru ve iyi şartlarda saklanmayı fazlasıyla hak ediyor demektir. Piyasadan alınan sıradan balların nasıl saklandığı ise çok mühim değil.. Çünkü zaten bir artısı olmadığı için istenildiği gibi saklanabilir, burası bizim ilgi alanımız dışında kalıyor.

En değerli gıda maddelerinden biri olan balın saklama koşullarına dikkat edilmesi gerekir. Doğru şartlarda saklanmayan balın besin değeri azalır. Bu yüzden bal kavanozunu veya kasesini serin ve karanlık bir yerde saklamak daha iyi olacaktır. (daha fazla…)