Share |
 0535 677 52 49 (Münür Hoca)   gercekbal@gmail.com   İletişim Formu
 Bal    Polen    Propolis    Karakovan  
Polen hakkında herşey, www.gercekpolen.comDeğerli Ziyaretçilerimiz,
2016 sezonu balımız tamamen tükenmiştir. İlginize teşekkür ederiz. 2017 Eylül dönemi için ön sipariş verebilirsiniz.
 
Ülkemizde çok az kişiye nasip olan, hiç bir şekilde katkı verilmeden üretilen ve standartların çok üzerindeki balımızı tercih etmiş olan tüm müşterilerimize teşekkür ediyoruz.
Saygılarımızla.


% 100 Katkısız ve Doğal Bal

Bizler 1969 yılından beri arıcılık yapmaktayız. 1994 yılından bu yana Ardahan’dan getirtmiş olduğumuz ünlü Kafkas Arıları ile ıslah çalışmalarında bulunuyoruz. Toplamda 80-100 kovanlık kapasitemiz ile üretim yapmaktayız.

Daha yüksek kovan adetleri için , hem çok geniş çiçekli yaylalar gerektiğinden hem de bakımı bir hayli zor olduğundan arı sayımızı fazla arttırmadan daha verimli bir şekilde çalışma gayreti içindeyiz.

 

Saf bal üretebilmek için 100 arı kovanı için 25 km2 lik bir alan gerekmektedir. Bu otlakları bulmak da bir hayli zordur. Şu anda arı kapasitemize yeterince cevap verecek alanlarda arılarımızı barındırmaktayız.

 

Arılarımız genelde zorlu dağ koşullarında , yerleşim yerlerinden uzakta bulunmaktadırlar. Bu yerler Sivas’ın Koyulhisar , Suşehri ve Zara ilçeleri sınırları içindedir.

 

Türkiye’de kırçiçeği balı , ayçiçeği balı , portakal balı , akasya balı , kestane balı , çam balı gibi yörelerine özgü çok değişik bal çeşitleri üretilmektedir.

 

Biz burda size ; kendi özel üretimimiz olan çiçek balımızdan bahsetmek istiyoruz.

 

Genellikle yüksek yaylalar ve otalaklarda yetişen ; kekik , keven , sığır kuyruğu , kuyruk yaran , süpürge otu , üçgül , kara yonca , sarı yonca , ballıbaba ve çeşitleri , holoz ( mor yonca) gibi çiçekler ve  alıç , ahlat gibi ağaçların çiçeklerinde rehası bol , nefis usareler (özsu) bulunur. İşte bizim arılarımız , tabiatın zor koşularında bu çiçeklerden bu özsuları toplayarak çok özel balımızı üretirler.

 

Ballarımız genellikle 15 Haziran – 25 Temmuz tarihleri arasında ekinlerin olgunlaşıp hasat olduğu zamanlarda üretilir. Arılarımız ilkbahardaki gelişme , sonbaharda kışa hazırlık dönemi geçirirler. Kışın da beslenme ihtiyaçları olarak 15-25 kg/kovan arası bal tüketirler.

 

Üretmiş olduğumuz ballarımız , doğal ortamda , şeker , glikoz gibi herhangi bir katkı maddesi katılmadan organik olarak üretilmektedir.  

 

Daha önce alım yapan müşterilerimizin yorumlarını REFERANS sayfamızda bulabilirsiniz. Böylece ilk elden yorumları okuyabilir balımız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Etiketler: Gerçek Bal

Daha önce “% 100 Katkısız ve Doğal Bal” yazısı için 4 yorum yapılmıştır.

 1. Murat ÜRESİN yorumladı:

  Bu siteyi ziyaret eden herkeze içtenlikle ve mübalasız olarak doğru yerde olduklarını söylemek isterim. Ben bu siteden ulaştığım Demir bey ve oğlu Tarkan bey sayesinde bir çerçeve bal aldım. Balın doğallığını ozaman anladım.Ben ve aliem yılda 15-20 kg bal tüketicisiyim ama bu balı yedikten sonra diğer yediklerim ve aileme yedirdiklerimin nekadar bal olduğu konusunda şüpheye kapıldım.Bu ürüne emek veren herkesten allah razı olsun, kolay gelsin.

 2. akyuz_e yorumladı:

  MERHABALAR…
  ÖNCELİKLE BAL KONUSUNDA BU DENLİ TİTİZ OLMANIZDAN DOLAYI SİZLERİ TEBRİK EDERİM.BENDE BU KONUDA ÇOK HASSAS OLMAM NEDENİYLE,İYİ BİR BAL TÜKETİCİSİYİM.AİLECE BALI EVİMİZDEN EKSİK ETMEMEYE GAYRET EDİYORUZ.UMARIM HEM MADDEN HEMDE BAHSETTİĞİNİZ GİBİ KATKISIZ OLMASI NEDENİYLE,DAİMİ MÜŞTERİNİZ OLABİLİRİM.FİYAT KONUSUNDA HENÜZ BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM.GEREKLİ BİLGİLERİ EN KISA ZAMANDA VERİRSENİZ MEMNUN OLURUM.
  KOLAY GELSİN.

 3. Onur Karataş yorumladı:

  Kızıma doğal bal ararken tesadüfen buldum bu siteyi ve açıkcası sparişim gelene kadar nasıl bir bal geleceği hakkında şüpheliydim. Ancak cidden nefis bir bal geldi. Dahada güzeli kızıma artık balı zorlamadan yediriyoruz. Ellerinize sağlık böyle bir lezzet ve şifa kaynağını ürettiğiniz için. Ne mutluyum ki artık gönül rahatlığı ile GERÇEK BAL alabileceğim bir adres var. Saygılarımla

 4. Mustafa ÜNAL yorumladı:

  Önceki yıllarda 10 yıldan fazla arıcılık yapmış emekli bir coğrafya öğretmeni olarak diyorum ki: Münir Beyi öğretmen okulundan tanırım, ailece arıcılık uğrasılarının cok eskiye dayandığına dair hikayelerini dinlemişimdir. Otuz üç yıl sonra internetten ulaştığım arıcılık adresini(Suşehri- Kösedağ) doğrudan ziyaret ettim, ve gerçekten organik arıcılık yaptığına izlenimlerimle şahit oldum. Organik bal almak istiyorsanız güvenerek sipariş verebilirsiniz. Sağlıklı ve mutluluk dolu yıllar dilerim. İSTANBUL – Beylikdüzü

Yorum Yapabilirsiniz.