Share |
 0535 677 52 49 (Münür Hoca)   gercekbal@gmail.com   İletişim Formu
 Bal    Polen    Propolis    Karakovan  
Polen hakkında herşey, www.gercekpolen.comDeğerli Ziyaretçilerimiz,
2016 sezonu balımız tamamen tükenmiştir. İlginize teşekkür ederiz. 2017 Eylül dönemi için ön sipariş verebilirsiniz.
 
Ülkemizde çok az kişiye nasip olan, hiç bir şekilde katkı verilmeden üretilen ve standartların çok üzerindeki balımızı tercih etmiş olan tüm müşterilerimize teşekkür ediyoruz.
Saygılarımızla.


Balın Sağlığımıza Faydaları

Geçmişten günümüze, balın sağlığımıza sayısız faydalı ve iyileştirici etkileri hem geleneksel hemde bilimsel olarak belirtilmiştir. Binyıllardır güvenle ve özenle tüketilen bal üzerindeki bilimsel çalışmalar hala devam etmekte ve bir çok araştırma kurumu ya da üniversite bu konuyla ilgili makaleler yayınlamaktadır.  Dr. Karen Spencer ‘ın yapmış olduğu çalışmalardan yaptığımız alıntılara göre balın sekiz faydası şöyle sıralanmıştır.

 • Düzenli saf bal tüketimi enerjimizi arttırmanın çok sağlıklı bir yoludur. İçerdiği karbon hidrat hem enerji hemde güç verir,  dayanıklılığımızı arttır ve kaslardaki yorulmayı azaltır.
 • Sabah yorgunluğunu ortadan kaldıran mükemmel bir gıdadır. Aynı zamanda acı veren larenjit ve faranjite oldukça iyi geldiği kanıtlanmıştır.
 • Bal ve tarçın birlikte kullanıldığında bir çok konuda fayda sağladığı görülmüştür. Örneğin, boşaltım sistemleri enfeksiyonları, eklem iltihapları, mide bozuklukları, nefes kokması bunlardan bir kaçı.Bununla birlikte saç dökülmelerini yavaşlattığı düşünülmektedir.
 • Erkeklerdeki cinsel iktidarsızlık ve kadınlardaki kısırlığın tıbbi tedavisinde kullanılmaktadır.   Ayrıca sıcak saf keçi sütü ile  saf balın karıştırılarak içilmesinin sperm sayısını önemli oranda arttırdığı bilinmektedir.
 • Baldan yapılan bir kremin diğer tropikal antibiyotiklere oranla diabetik ülsere daha iyi geldiği tesbit edilmiştir. Ayrıca egzama, kanser yaraları ve kanayan diş etlerinede sürülebilir.
 • Saf bal ve elma sirkesinin birlikte kullanımının miğde ağrıları, kabızlık ve hatta migren gibi bir çok konuda etkili olduğu bilinmektedir.   
 • Saf bal kollestrol içermez.  Bal ve limonun birlikte kullanımı fazla kiloların atılmasında yardımcı olur ve vücüttaki kollestrolün düzenlenmesini sağlar.
 • Saf bal içerdiği su oranın düşük olması nedeni ile yapışkan bir yapıya sahiptir. Kötü bakterilerin üremesine elverişsiz bir ortam verir ve çok iyi bir doğal koruyucudur. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini destekleyicidir.

Bu sekiz faydanın yanı sıra Dr. Spencer şunları önermektedir;

Bal hak ettiği ilgiyi üzerine çeken çok önemli bir doğal maddedir. En önemli olanın doğal saf balın tüketilmesi olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle organik ürünleri bulmak için yerel ve taze ürünleri marketlerden alınız. Yerel, bağımsız çiftçi ve üreticileri destekleyiniz .

Dr Spencer’in diğer yazıları ve bilgilendirmeleri için ;www.karenspencerdees.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: Latest Public Post, MainPage sub content 2

Daha önce “Balın Sağlığımıza Faydaları” yazısı için 1 yorum yapılmıştır.

 1. TUNCAY ÇOBAN yorumladı:

  Ben düzenli bal tüketicisiyim.Evimde altı yedi çeşit bal vardı.fakat gerçek balmı yiyiyorum terettüt ediyordum.google’dan ‘gerçek bal nasıl anlaşılır’ diye sordum.bu siteyle tanışmış oldum,iyiki tanıştım.sipariş verdim 3 gün içinde elime ulaştı.şaşılacak şekilde adı gibi gerçek bal yedim.

Yorum Yapabilirsiniz.