Share |
 0535 677 52 49 (Münür Hoca)   gercekbal@gmail.com   İletişim Formu
 Bal    Polen    Propolis    Karakovan  
Polen hakkında herşey, www.gercekpolen.com


Değerli Ziyaretçilerimiz,  
Kendi çapımızda ürettiğimiz ve her ne nedenle olursa olsun en ufak katkı içermeden ürettiğimiz ballarımızı sipariş vererek temin edebilir ve gerçek bal tatmış olma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Eğriçimen Yaylası

Eğriçimen , Sivas’a 197 km , Koyulhisar ilçe merkezine 17 km uzaklıktadır. Yayla ormanlar arasında güneybatıdan kuzeybatıya doğru uzanan bir vadinin içerisindedir. Vadinin yamaçları çam ormanlarıyla kaplıdır.

(daha fazla…)

Koyulhisar Tanıtım

COĞRAFİ YAPI

     Koyulhisar ilçesi İç Anadolu bölgesinin kuzeydoğusunda, batıdan doğuya doğru uzanan Kelkit Vadi’si üzerinde Iğdır Dağı eteklerinde kurulu Sivas İline bağlı bir ilçedir. Doğusunda Suşehri, batısında Reşadiye, güneyinde Zara-Doğanşar, kuzeyinde Mesudiye, kuzeydoğusunda Şebinkarahisar ilçeleri bulunmaktadır. İlçe merkezi Sivas iline 180 km. uzaklıkta, ortalama yükseltisi 850 m. olup yüzölçümü 946 km2’dir. 2000 yılı nüfus

  (daha fazla…)

Koyulhisar Tarihçe

İlçemizin ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu kesin olarak bilinmemektedir. M.Ö. 2000 yılları ile M.Ö. 1000 yılları arasında Anadolu’da yaşayan Etilerin sınırları, batıda Ege Denizinden doğuda Erzurum’a uzanmaktaydı. Koyulhisar o zamanlar Eti İmparatorluğu sınırları içerisinde yer alıyordu.

(daha fazla…)

Koyulhisar

İç Anadolu bölgesinin kuzeydoğusunda, batıdan doğuya doğru uzanan Kelkit Vadi’si üzerinde Iğdır Dağı eteklerinde kurulu Sivas İline bağlı bir ilçedir. 

Doğal güzellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Yaylaları ( Eğriçimen , Keyfalan , Ardıçalan , Sarıçiçek vs. ) , Kelkit Irmağı , dereleri , ormanları , göl ve göletleri ile gezilmeye , görülmeye değer bir ilçedir.

(daha fazla…)