Biz Kimiz


Sivas'ın Koyulhisar İlçesi'nden Demir Eroğlu ve Münür Eroğlu iki emekl

Sivas'ın Koyulhisar İlçesi'nden Demir Eroğlu ve Münür Eroğlu iki emekli öğretmen kardeşiz. Mesleğe başladığımız 1970 yılından beri sürekli olarak arıcılık yapmaktayız. 40 yılı aşkın bir süredir kesintisiz olarak katkısız saf bal üretmekteyiz. Ürettiğimiz bal tamamen katkısız ve doğal ortamda üretildiği için malesef sınırlı miktarda üretilebilmektedir. Ülkemizde üretilen ve ticari amaçla pazarlanan balların çok büyük çoğunluğu malesef şeker-glikoz-mısır şurubu katkılı baldır.

Ürettiğimiz balın en büyük tüketicisi yıllardır kendimiz , çocuklarımız ve torunlarımızdır. Bu nedenle de asıl geçim kaynağımız arıcılık olmadığı için ticari bir kaygı duymadan güven içinde üretimimizi sürdürüyoruz. Ülkemiz dünyada bal üretiminde 4. sırada iken ihracatında 17. sıradadır. Bunun nedeni malesef standartların çok altında üretim yapılıyor olmasıdır. Ancak yeterli bilinç ve denetimin (malesef arıcılıkta uygulanabilirliliği çok zor) oluşmamış olması , özellikle son dönemlerde bal satışının büyük bir rant haline gelmesine neden olmuştur. Neredeyse sudan ucuz fiyatlarda ve değişik kalitede bal bulmak ve bunu pazarlamak mümkündür. Bizim ürettiğimiz bal , genel anlayışın çok dışında , herhangi bir kampanya , tanıtım , reklam vs olmadan satılmaktadır.

Ürettiğimiz bal , yıllardır kendi reklamını kendi yapmakta ve balımızı satın alan tüm dostlarımız gönüllü tanıtım elçilerimizdir. Web sitemizdeki müşteri yorumlarında da bu samimiyeti görebilirsiniz. Ürünümüzün yoğun ilgi görmesi ve henüz üretildikten bir kaç ay gibi kısa sürede tükeniyor olması bunun en açık göstergesidir. Özellikle ülkemizde satılamayan tonlarca balın olduğu , medya aracılığıyla çeşitli kampanyalar ile satılmaya çalışıldığı ( 100 liraya 7 kavanoz ) bir ortamda elimizde bal kalmaması çok önemli bir ölçüdür. Ülkemizdeki bu üretim ve piyasa şartları altında yaptığımız işle ve ürettiğimiz bal ile gurur duyuyoruz. 

Buraya tıklayarak bal üretim prensiplerimiz nelerdir öğrenebilirsiniz.

Buraya tıklayarak nerede bal üretiyoruz öğrenebilirsiniz.

Sivas'ın Koyulhisar İlçesi'nden Demir Eroğlu ve Münür Eroğlu iki emekli öğretmen kardeşiz. Mesleğe başladığımız 1970 yılından beri sürekli olarak arıcılık yapmaktayız.